Arathor - preMythia Wiki
Advertisement

For Lordaeron by Icanseestuffandstuff.jpg

Lordaeronská expedícia je frakcia zložená z niekoľkých desiatok ľudí, pochádzajúcich prevažne z Lordaeronu, avšak za pomerne dlhú dobu, ktorú na Erutijských ostrovoch sú, sa do ich radov pripojili ľudia aj z iných kráľovstiev. Po úmrtí krále a zániku domoviny se expedice přejmenovala na samostatný Lordaeron a nadále udržují víru ve Světlo svaté.

Organizácia

V čele Lordaeronu je postarší válečník Rothas Algerian. Významnú úlohu v chode rádu, zastupujú aj kňazi a iný duchovní. Väčšina členov sú silno veriace osoby a aj keď sa medzi nimi nájde pár výnimiek, nechávajú si to pre seba. V žiadnom prípade nieje rozumné pred členmi Lordaeronu napádať a haniť vieru v Svetlo.


Expedícia je delená na dve hlavné skupiny. A to sú Duchovný a Vojsko.

Paladinovia, ktorý neboli členmi pôvodnej expedície a tým pádom nepatria k veliacej skupine, sa väčšinou radia k vojsku, i keď majú možnosť zaradiť sa aj k duchovným. Vojsko predovšetkým zabezpečuje ochranu tábora a zaobstaráva suroviny. Vo výnimočných prípadoch podnikajú výpravy na iné ostrovy Erutijského súostrovia.

Duchovný sa prejavujú hlavne ako liečitelia. Mnoho z nich je umiestnených v Erutijskom prístave vysokých elfov, kde pomocou Svetla liečia zranených. Ich povinnosťou je ale aj udržovanie a šírenie viery v Svetlo.

História

Prečo sa vlastne expedícia kedysi vylodila na pobreží Erutie, nieje nikomu okrem najstarších členov známe a oni o tom nehovoria moc radi, schválne sa skúste niekoho z nich spýtať. 

Keď už sa ale na Erutii vylodili, ich príchod sa nedal prehliadnuť. Po pár minútach na ostrove sa stali terčom zúrivého útoku hordy. Strhol sa nelútostný boj a z priebehu bolo jasné, že nech sem expedícia prišla s akýmkolvek cieľom, hordu tu v žiadnom prípade nečakali. Aj ked bojovali vytrvalo a statočne, nakoniec podlahli presile a každý, kto ešte stál na nohách sa dal na útek do džungle. Ranených, ktorý neboli schopný vstať a utiecť horda na mieste dorazila. Nasledujúce hodiny strávili preživší členovia blúdením po džungli a hladaním svojich druhov. Trvalo zvyšok dňa a celú noc, kým sa väčšina z nich navzájom našla. Do neba medzi tým stúpal hustý dym z miesta, kde kotvili ich lode. Horda si vzala všetko, čo sa dalo použiť a znemožnili expedícii opustiť ostrov. 

Dezorientovaní, zranení a hladní členovia sa skrývali na jednom z výbežkov v džungli, v strachu z ďalšieho útoku hordy. Poriadok v skupine udržiaval paladin a uznávaný veterán Bronwen Thorp. Po pár dňoch sa expedícia dala o pohybu, nedošli príliš ďaleko a znova narazili na hordu. Aj napriek odvahe Lordaeronských bojovníkov to vyzeralo, že tentokrát nezostane živý nikto.

Vtom sa ale zjavil nečakaný spojenec - Vysoký elfovia. Zaútočili na hordu zo zálohy, záplava ich šípov, ktoré lietali zo všetkých strán donútila hordu k ústupu. Elfovia z prístavu sa dozvedeli o velkom boji, ktorý sa odohral na pobreží. Domnievali sa, že im snaď prišli posily. Keď zistili, že to tak nieje a expedícia mala úplne iný ciel, neskrývali sklamanie, ale aj tak vzali preživších členov k sebe do prístavu. Podla plánu tam mali zostať kým sa nezotavia zranení. Mnoho z nich si tam ale prialo zostať dlhšie, bolo to koniec koncov jediné bezpečné miesto na ostrove.

Bronwen bol ale každým dňom nespokojnejší. Predpokladal, že horda ktorá sa nachádza tu, plánuje znova napadnúť královstvá aliancie a oni ich musia zastaviť za každú cenu. Snažil sa čo najlepšie zorganizovať ludí, ktorý mu ostali. Dal dokopy vedenie - osem bojovníkov svetla. Neurčili si názov, boli jednoducho vedenie, ale zakrátko dostali jednoduchý názov Osmička. (Tento názov používa mnoho pôvodných členov doteraz, aj napriek tomu že členov vedenia je už menej)

Rozhodli sa vybudovať vlastné opevnenie neďaleko elfského prístavu zvané Faolův útes a toto rozhodnutie začalo členov expedície trhať na dve skupiny. Bola tu skupina, ktorá chcela prežiť, boli ochotný prijať ostrov ako dočasný domov a počkať na posily. Druhá skupina, v ktorej čele stál sám Bronwen chcela bojovať do posledného muža.  Nakoniec sa stalo nevyhnutelné, Bronwen, ktorý bol z tej bezmocnosti údajne na pokraji šialenstva vytiahol s tými, ktorý ho boli ochotný nasledovať proti horde. Ani on, ani nikto z jeho nasledovníkov už sa nevrátil.

Velenia expedície sa chopil mladý Alastair Leighton. Pod jeho velením bolo dokončené provizórne opevnenie neďaleko elfského prístavu, pracoval na vzťahoch s Elfským prístavom a snažil sa za každú cenu zabezpečiť prežitie svojich ludí, čo sa mu darí do dnešných dní.


Vedenie (Osmička)

Bronwen Thorp (47) - Mŕtvy

Alastair Leighton (24) - Mŕtvy

Lady Lilian Brooke (36) - Dezertovala

Allard Bernoth (35) - Nezvestný..

Maldwyn Harris (26) - Mŕtvy

Sir Aeron Ernwood (23)

Lady Scarlett Aylor (21) -(Zosadená a zbavená titulu)

Carian Belvin (27) - Mŕtvy

Mallen Gahrron - Neznámý osud, zmizol v lesoch erutie aj s jeho koňom

Advertisement