Arathor - preMythia Wiki
Advertisement
Arathor - preMythia Wiki

Mladá ambiciózna žena. Na Erutijské súostrovie sa dostala ako novicka a jej mentorom bol sám Bronwen. Získala prezývku Rudá Orlice, pretože pri prvom boji s hordou, bola napadnutá orkským velitelom. Pár sekúnd ju delilo od smrti, ale keď Bronwen uvidel svoju chránenkyňu v ohrození, v návale zúrivosti údajne doslova preťal orka na dve polovice. Najviac krvi zachytila Lordaeronská orlica na jej hrudi, ktorá ostala červená. I keď sa zničeného a potrhaného kusu látky dávno zbavila, táto prezývka sa pevne uchytila a sama Scarlett sa ňou rada prezentuje. Novým členom expedície rada rozpráva, že orka sama prebodla a Bronwen ho len dorazil.

Scarlett.jpg

Do príchodu na súostrovie pôsobila mladá Lady velmi nádejne. Prejavovala sa ako velmi schopná liečitelka a žena so zmyslom pre spravodlivosť. Udalosti po príchode na súostrovie sa na nej ale nepriaznivo podpísali. Bola svedkom smrti svojich priatelov a psychického úpadku svojho mentora, ktorý začal prepadávať fanatizmu a tieto myšlienky vštepoval aj svojej vernej chránenkyni.

Scarlett Bronwena ochotne nasledovala takmer do konca, nikomu nieje známe prečo sa s ním nevybrala na jeho posledné ťaženie. Väčšina expedície predpokladá, že zo strachu. V boji ju totiž nikdy vidieť nebolo.

I keď je Scarlett verná Alastairovi a nikdy sa ho nepokúsila nijak podraziť, nieje žiadnym tajomstvom, že by na velitelskej pozícii najradšej videla seba.

Je známa svojim nekompromisným prístupom k neveriacim, ktorých viní za všetko od uviaznutia na Erutii, až po smrť Bronwena, týmto prístupom si získala mnoho nepriatelov, ale aj dosť stúpencov. Rada by pretvorila chátrajúcu expedíciu, ktorá už na pôvodné poslanie dávno zabudla, na plnohodnotný rád, ktorého členovia by bolí bez výnimky ortodoxnými vyznávačmi Svetla.

O jej viere sa nikto neodváži pochybovať. Pochybnosti sú len o jej odvahe, pretože napriek jej odvážnym a radikálnym prejavom, sa sama na bojisko nikdy dobrovolne nepostavila.

Advertisement